Poprvé

5. dubna 2013 v 22:58 | Áj em |  Prostě já

"Ale nic není taková překážka, abys jí nemohl překonat, vážně ne. Vždyt si vem, že já překonala v podstatě hradby! A děcka kolem nás překonaly samy sebe, protože se smějou a mají se rády, i přes to, co prožily a tisíce jiných lidí na celém světě se každé ráno překonávají a stejně vykročí do dalšího dne, třeba do dne plného nepřijemností, ale to nikdy nemůžou vědět, protože to je nový den! A to je dar. Že jsme se vzbudily a můžeme tu spolu být, jako člověk s člověkem a dítě s dítětem a myslím, že to je úžasný, protože se všichni navzájem potřebujeme a nikdo není zbytečný, protože každý může někomu pomoct."

Dostala mě, úplně mě dostala, protože mi tím dala vlastně najevo, že jsem jí pomohla dneska. Že nejsem zbytečná ani já, protože jsem tam mohla být pro ni, ač to bylo poprvé, co jsem něco takového udělala. Bylo to poprvé, co jsem tu byla pro druhého a byl to úžasný pocit, někomu pomoct. Cítit jeho dotek a vnímat jeho slzy, kterými můžete být součástí a můžete být i jeho součástí protože se vžijete do jeho problémů a jeho problémy se vlijou do vás a společným objetím se problémy a slzy obou promíchají a vy víte, že jste byly ve správný čas na správném místě. Poprvé. Ale přesto.


"Která slova použít, když chci udělat radost? Která slova použít, když chci dát štěstí? Je nutné sdělovat přátelství? Je nutné sdělovat svornost? Je třeba říct, že dávám druhému svobodu? Nebo je třeba podat ruku? Jak říct, že chci dát Lásku? Jak říct, že chci být něžná? Je potřeba říct miluji tě? Je to nutné vždy vyslovit? Je to nutné říkat dětem? Nebo ti mám třeba podat ruku? Jak to mám říct? Jakými slovy? A když neřeknu nic, když jednoduše mlčím? Jestliže se na tebe jednoduše podívám A jestliže se na tebe usměju Tak vložím svou ruku do tvé A ty uslyšíš tato slova V mém tichu." (Blanka (19let, zemřela na rakovinu kostí)


Tohle je tak krásný a optimistický, že se mi nezdá možný, že jsem to psala před pár měsíci já. Tak moc se toho změnilo... no, postoje. Ale je to pravda. :-)
Buďte šťastní! :-)

Vaše optimističtější Áj em :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chantal | robert-downeyjrcz Chantal | robert-downeyjrcz | Web | 8. dubna 2013 v 21:46 | Reagovat

Krásný článek! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama