Citáty

4. března 2013 v 22:53 | Áj em |  Citáty

Od většiny z nich jsem autorem já. Nevím ani, jestli jsou to citáty, ale líbí se mi.

O smutku a trápení a lidech


"Jsme tak nelogičtí. Místo toho, abychom si plně uvědomovali a užívali toho, co máme, zaměřujeme se často výhradně na to, co nám chybí, ačkoli k tomu potřebujeme mnohem větší úsilí. A pak se tím trápíme a užíráme, neschopni pro nápravu něco udělat a navíc dobrovolně. Je to velmi debilní."

"Zklamání přichází tehdy, když věříš, že jsi ty, nebo jiní, dokonalý. Každý dělá chyby, je jen potřeba se s tím smířit a akceptovat realitu."

"Malujeme se, krásně oblíkáme, uravujeme si vlasy.... ale nedali bychom sina profil fotku, na které nejsme nijak upravení, vyšperkovaní, s kamarády, v různých pozách... a přesto, zamračení, bez líčidel, se různě ksichtíme, pláčeme, křičíme... a jsme to my.

Aneb..." Lidé vylepšují zevnějšek, protože vnitřek vylepšit nemohou."
Oscar Wilde."


"Sebeovládání, to je to největší umění."

"Lidé mají jednu moc otravnou vlastnost. Sebelítost."


Kdyby měl náš vzhled prozrazovat naše pocity, byla by polovina lidí v otrhaných šatech a s rozcuchanými vlasy."

"Přece nemůžeš bejt na lidi ošklivej jenom proto, že ti lezou na nervy! Mně lezou na nervy tisíce lidí! Miliony lidí na celým světě lezou na nervy milionům jinejch lidí! Musíš se snažit s nima nějak vyjít.""


- tenhle miluju. Z knížky "Indigo a hvězdy."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 arayax arayax | 25. července 2014 v 22:52 | Reagovat

Příjde mi to zvláštní..na blogu jsem nebyl už přes rok a dneska jsem na něj zakročil jen proto, abych dostal nějakou inspiraci na téma pro svůj příběh, kterej už delší dobu hodlám začít psát :D ..a úplně náhodou narazim na tvůj blog :) ..příjde mi to strašně skvělý..jakože..už jsem dlouho nenarazil na člověka, kterej by přemejšlel o stejnejch věcech jako přemejšlím já..a zároveň to všechno dokázal stvárnit v tak krásnejch textech jako máš ty :) ..a abych tu napsal aspoň něco k tématu :D ..tak se vůbec neboj..všechno to jsou ( teda aspoň podle mýho :D ) skvělý citáty a maj v sobě hloubku, kterou si lidi samy od sebe jen zřídka uvědomí :) ..nejkrásnější citát je pro mě stejně ale ten, co máš úplně nahoře na stránkách: " Láskyplný člověk raději sám prožívá bolest, než by ji jíným působil"  :) ..celý to ve mně zanechalo hlubokej dojem a taky mě to donutilo přemejšlet o tom, že přece jen na světě možná existujou lidi, který mi dokážou plně porozumět..opravdu bych se chtěl dozvědět, jestli jsme v duši vážně tak stejný, jak mi to právě ted' připadá :) ..to už ale nechám na vyšší moci :) ..každopádně ti ale děkuju za všechno, co si tu za ty dva roky napsala, svojí inspiraci už mám :) ..chtěl bych ti už ted' jen popřát hodně štěstí a to nejen ve psaní :) ..měla si pravdu, že na světě je málo št'astnejch lidí..a proto hlavně nikdy neztrácej důvěru v lidech, který miluješ a nech je, aby tě činili št'astnou :) ..protože tak..bude svět krásnější :)

2 Áj em Áj em | E-mail | 18. října 2014 v 14:47 | Reagovat

Děkuju ti moc za krásný komentář! Chceš vědět, jestli uvažujeme tak podobně a nenecháš na sebe žádný kontakt, styď se! :D no, přesto doufám, že se tady ještě podíváš a nějaký ten kontakt na sebe dáš, nebo mi napíšeš na mail :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama